» مایکروسافت موتور جستجوی بینگ را با فناوری ChatGPT اصلاح کرد

مایکروسافت موتور جستجوی بینگ را با فناوری ChatGPT اصلاح کرد

آیا بینگ می تواند به گوگل برسد؟ - کپی رایت Canva

مایکروسافت موتور جستجوی بینگ را با فناوری ChatGPT اصلاح کرد


مایکروسافت موتور جستجوی خود، Bing را اصلاح کرده است و فناوری مشابه ChatGPT را در حالی که تلاش می کند در جستجو به گوگل برسد، عرضه کرده است.


گوگل بیش از 20 سال است که بر این فضا تسلط داشته است و بینگ کمتر از 4 درصد از سهم بازار اروپا را برای جستجو در ژانویه 2023 در اختیار داشت، در حالی که گوگل 92 درصد بود.


حلول ماه رمضان بر تمامی مسلمین جهان مبارک باد مطلب مرتبط حلول ماه رمضان بر تمامی مسلمین جهان مبارک باد

مایکروسافت روی فناوری هوش مصنوعی (AI) پشت برنامه محبوب ChatGPT شرط بندی کرده است و میلیاردها دلار روی سازنده آن OpenAI سرمایه گذاری کرده است.


ماه گذشته، مایکروسافت اعلام کرد که این فناوری خدمات محاسبات ابری Azure خود را بهبود می بخشد و اکنون این شرکت فاش کرده است که با موتور جستجوی Bing خود ترکیب می شود.


بازسازی موتور جستجوی رتبه دوم مایکروسافت می‌تواند به این غول نرم‌افزاری در برابر سایر شرکت‌های فناوری برای سرمایه‌گذاری از هیجان جهانی پیرامون ChatGPT، ابزاری که میلیون‌ها نفر را نسبت به امکانات جدیدترین فناوری هوش مصنوعی بیدار کرده است، شروع کند.


مایکروسافت در کنار افزودن آن به بینگ، فناوری چت بات را نیز در مرورگر اج خود ادغام می کند.


مایکروسافت این فناوری جدید را در رویدادی در روز سه شنبه در مقر خود در واشنگتن، ایالات متحده معرفی کرد.


یوسف مهدی، یکی از مدیران مایکروسافت که بخش مصرف‌کننده آن را رهبری می‌کند، در مصاحبه‌ای گفت: «به این فکر کنید که سریع‌تر، دقیق‌تر، قدرتمندتر از ChatGPT است که با فناوری OpenAI سازنده ChatGPT ساخته شده است اما برای جستجو تنظیم شده است.


پیش‌نمایش عمومی بینگ جدید در روز سه‌شنبه برای کاربران دسک‌تاپی که برای آن ثبت‌نام می‌کنند راه‌اندازی شد، اما مهدی گفت این فناوری در هفته‌های آینده به میلیون‌ها کاربر خواهد رسید و در نهایت به اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند برای Bing و Edge خواهد آمد.


او گفت که در حال حاضر، همه می توانند تعداد محدودی پرس و جو را امتحان کنند.


نبرد برای برتری جستجو وارد دوره جدیدی می شود

این اعلامیه تنها چند روز پس از آن منتشر شد که گوگل پاسخ ظاهری خود را به ChatGPT با Bard فاش کرد - که در حال حاضر برای آزمایش عمومی در دسترس نیست.


ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل در یک پست وبلاگی درباره بارد گفت که از اطلاعات گرفته شده از اینترنت برای ارائه پاسخ های تازه و با کیفیت استفاده می کند.


ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، روز سه‌شنبه گفت که پیشرفت‌های جدید هوش مصنوعی «هر دسته نرم‌افزاری را که می‌شناسیم، تغییر شکل می‌دهد»، از جمله جستجو، بسیار شبیه نوآوری‌های قبلی در رایانه‌های شخصی و رایانش ابری.


تغییر به سمت محاوره‌تر کردن موتورهای جستجو - قادر به پاسخگویی مطمئن به سؤالات به جای ارائه پیوند به وب‌سایت‌های دیگر - می‌تواند تجارت جستجوی تبلیغاتی را تغییر دهد، اما اگر سیستم‌های هوش مصنوعی حقایق خود را درست دریافت نکنند، خطراتی را نیز به همراه خواهد داشت.


مجله ارم بلاگبازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


کسب درآمد از اینترنت با سرویس همکاری در فروش ارم بلاگ کسب درآمد از اینترنت با سرویس همکاری در فروش ارم بلاگ مشاهده