همایش و نمایشگاه تهران هوشمند

» همایش و نمایشگاه تهران هوشمند

سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند

همایش و نمایشگاه دو روزه «تهران هوشمند» در روزهای هجدهم و نوزدهم آذرماه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار میشود

 افتتاحیه همایش دو روزه «تهران هوشمند» با حضور مدیران ارشد شهری و دولتی همراه است و برگزاری پنل‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی، مسابقات استارت‌آپ‌ها در حوزه مدیریت شهری و شهر هوشمند، نشست تجربه فناوری و درس‌های استارت‌آپی، نشست مدیران کلانشهرها، سیتی تاک (city talk) ، کافه سرمایه و برپایی نمایشگاه استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور از دیگر برنامه‌های ۲ روز همایش است.

محورهای این همایش :

آموزش و توانمند سازی شهروندان در حوزه شهر هوشمند

مشارکت ذینفعان، بهره‌وری و اقتصاد پایدار مبتنی بر داده- شهر نوآور و توسعه کسب و کارهای فناورانه بر پایه داده است.از دیگر محورهای این همایش می‌توان به کلان داده، داده کاوی و استخراج داده‌های سودمند و قابل اعتماد-شهر هوشمند و شاخص‌های ارتقای کیفیت زندگی در شهرها- توسعه پایدار و چالش‌های محیط زیست شهری-جا به‌جایی هوشمند، مدل‌سازی و تحلیل داده‌های حمل و نقل شهری- کاربردها و روندهای مبتنی بر هوش مصنوعی در خدمات شهر هوشمند اشاره کرد

منبع : smart.tehran.ir

به گزارش خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند با مثبت ارزیابی کردن عملکرد شهرداری تهران در یک سال گذشته، از برنامه پست پلاس برای تحول در پست و پیوستن به هوشمند سازی شهر، خبر داد.

وی با بیان به اینکه شهرداری تهران در یک سال گذشته به API دولت الکترونیکی متصل شد، افزود: با این اتصال، محدوده مکانی اعلام شده توسط شهروندان در تماس با آتش نشانی و ۱۳۷ شناسایی می شود و مدت زمان حضور نیروهای امدادی کاهش یافته است.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه امروز ما نیازمند برنامه های هوشمند خارجی برای مسیریابی در شهر نیستیم، گفت: اپلیکیشن هایی مانند نشان و بلد با استفاده از توسعه فناوری، داده هایی قوی تر از اپراتور ها و شهرداری دارند و باید یاد بگیریم به عنوان دولت و حاکمیت چگونه از این مجموعه ها اطلاعات بگیریم.

وی افزود: در حال حاضر در سازمان تنظیم مقررات برای پایش کیفیت ارتباطات از استارت آپ های بخش خصوصی استفاده می شود.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه بزرگی به جایگاه نیست و به نوع کار و خدمتی است که انجام می شود، تصریح کرد: ما به عنوان سیاست گذار عرضه ارتباطات و فناوری اطلاعات بی نیاز نیستیم که برای ارائه خدمتی به مردم از بخش خصوصی اطلاعات دریافت کنیم.

وی افزود: فضای استارت آپی امروز به جایی رسیده که احاطه، تخصص و تحلیل آمار قوی تری نسبت به ما دارند و باید با یک تغییر شیوه و نگرش از ظرفیت این بخش استفاده کنیم.

آذری جهرمی تصریح کرد: فناوری ضمن اینکه ساختارهای کهنه را متحول می کند، این ساختارها را نیز پیشرو می کند، مانند ساختار پست که با برنامه پست پلاس که در شرکت ملی پست ایران در حال انجام است و پست با این برنامه به پروژه هوشمند سازی شهری می پیوندد.

منبع : www.ict.gov.ir


روز سه‌شنبه نیز در همین همایش، نشست تخصصی «نقش اینترنت اشیا در شهر هوشمند» با حضور مدیرعامل ایرانسل برگزار می‌شود.

ایرانسل با ارائه زیرساخت‌های لازم، در این نمایشگاه سعی دارد دانشجویان و کسب و کارهای نوپا و صنایعی که می‌توانند از شبکه NB-IoT بهره بگیرند را، شناسایی کرده و برای همکاری با آن‌ها گام‌های مؤثری بردارد.

دکتر بیژن عباسی آرند، مدیر عامل ایرانسل، فردا، سه شنبه ۱۹ آذرماه از ساعت ۱۱، در نشستی تخصصی در سالن سعدی برج میلاد، با موضوع «نقش اینترنت اشیا در شهر هوشمند»، ضمن بحث درباره جدیدترین فناوری‌های اینترنت اشیا در حوزه شهر هوشمند، اقدامات ایرانسل در زمینه هوشمندسازی شهرها را تشریح می‌کند.


دانشجویان و صاحبان کسب و کارهای مرتبط می‌توانند با حضور در غرفه ایرانسل، واقع در طبقه همکف مرکز همایش‌های برج میلاد، با ارائه اطلاعات خود، هماهنگی‌های لازم برای گفت و گوهای بعدی با ایرانسل را انجام دهند. همچنین علاقه مندانی که امکان حضور در این نمایشگاه را پیدا نمی‌کنند نیز می‌توانند با مراجعه به بخش کسب و کارهای سازمانی در وب‌سایت ایرانسل، به نشانی business.irancell.ir برای ثبت اطلاعات خود، اقدام کنند.

سومین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند»، امروز و فردا، ۱۸ و ۱۹ آذرماه در برج میلاد تهران با حضور ایرانسل برگزار می‌شود.
آخرین مطالب این وبلاگBuy Real Traffic
Buy website Traffic
ساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان
Buy Website Traffic Cheap  ساخت وبلاگ