چند کاربرد هوش مصنوعی در زندگی روزمره

» چند کاربرد هوش مصنوعی در زندگی روزمره

چند کاربرد هوش مصنوعی در زندگی روزمره

هوش مصنوعی ، توانایی یک کامپیوتر دیجیتال یا روبات کنترل شده توسط کامپیوتر برای انجام کارهایی است که معمولاً با موجودات هوشمند در ارتباط است. این اصطلاح غالباً در پروژه سیستم های توسعه یافته با فرآیندهای فکری مشخصه انسانها ، مانند توانایی استدلال ، کشف معنا ، تعمیم یا یادگیری از تجربه گذشته به کار می رود. از زمان توسعه رایانه دیجیتال در دهه 1940 ، نشان داده شده است كه رایانه ها را می توان برای انجام كارهای بسیار پیچیده برنامه ریزی كرد - مثلاً كشف اثبات نظریه های ریاضی یا بازی شطرنج - با مهارت بسیار عالی، با وجود ادامه پیشرفت در سرعت پردازش کامپیوتر و حافظه ، هنوز هیچ برنامه ای وجود ندارد که بتواند انعطاف پذیری انسان را نسبت به دامنه های گسترده تر و یا در کارهایی که دانش روزمره زیادی دارند مطابقت دهد. از طرف دیگر ، برخی از برنامه ها در انجام کارهای خاص ، به سطح عملکرد کارشناسان و متخصصان انسانی رسیده اند ، تحقیقات در هوش مصنوعی عمدتاً بر مؤلفه های چون : یادگیری ، استدلال ، حل مسئله ، ادراک و استفاده از زبان ، متمرکز شده است

1-توانایی تشخیص چهره در تلفن همراه

در فرآیند تشخیص چهره، حدود ۳۰ هزار نقطه مادون قرمز نامرئی روی چهره قرار می‌گیرند و تصویر او را ثبت می‌کنند. سپس سیستم تشخیص چهره با کمک الگوریتم‌های یادگیری ماشینی، چهره ثبت شده را با تصاویر ذخیره شده از چهره مالک تلفن همراه مقایسه می‌کند تا تشخیص دهد فردی که قصد باز کردن قفل تلفن را دارد، مالک آن است یا خیر.

2-ارسال ایمیل

پلتفرم‌هایی مانند گرامرلی (Grammarly) که برای بهبود متن ابداع شده‌اند، می‌توانند با بررسی ایمیل و پیدا کردن خطاهای آن، به بهتر نوشتن ایمیل کمک کنند. چنین ابزاری برای انجام دادن کار خود، از هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی (NLP) استفاده می‌کنند.

3-رفتن به سفر با هوش مصنوعی

سرویس‌هایی مانند "گوگل مپس"(Google maps) و اپلیکیشن‌های مخصوص سفر برای بررسی عبور و مرور و شرایط آب و هوا، از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند.

4-بانکداری هوشمند

هوش مصنوعی در حال حاضر در سیستم بانکداری نیز به کار می‌رود و می‌تواند به افزایش ایمنی کار و تشخیص برخی از خطاهای احتمالی کمک کند. هنگام واریز پول به یک حساب با کمک تلفن همراه و ورود به حساب، از هوش مصنوعی استفاده می‌شود.

5-اپلیکیشن‌های تماشای فیلم

سرویس‌های پخش فیلم و سریال می‌توانند سرگرمی خوبی پس از بازگشت از محل کار باشند. این سرویس‌ها نیز مانند بسیاری از سرویس‌های هوشمند، مبتنی بر هوش مصنوعی هستند و بر اساس سابقه تماشای فیلم، پیشنهاداتی را به کاربر ارائه می‌دهند. در واقع می‌توان گفت که حدود ۸۰ درصد آنچه کاربران تماشا می‌کنند، بر اساس پیشنهادات این اپلیکیشن‌ها صورت می‌گیرندآخرین مطالب این وبلاگBuy website Traffic
ساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان
Buy Website Traffic Cheap
Buy Real Traffic  ساخت وبلاگ